Divoké Kmeny - online hra


Mapa

Svět je vytvořen z 10×10 kontinentů,které jsou očíslované od 0:

Po starte noveho sveta sa zacinaju hraci umiestnovat vzdy od geometrickeho stredu. Cize zo spolocneho bodu kontinentov 44, 45, 54 a 55. Tieto 4 kontinenty su teda osidlene prve. Hraci sa rozhadzuju podla toho, ktoru svetovu stranu si na zaciatku zvolite. Napr. severovychod ide na K 45, juhozapad na K 54 a podobne. Ked zvolite “nezalezi”, predpokladam ze vas to hodi nahodne, alebo tam, kde je najmenej poziadaviek.

Osady sa rozsiruju rovnomerne od stredu po okraje v tvare rozpinajuceho sa kruhu. Nove su vzdy umiestnovane na okraj obsadenej mapy. Ked sa zaplni cela mapa vratane rohov (K 0, 9, 90 a 99), svet sa pre novych hracov uzavrie.

Tymto systemom je zabezpecene, ze kazdy hrac bude mat okolo seba hracov, ktrori zacinali zhruba v rovnakom case, cize bude mat zhruba rovnocennych superov. Ak by chcel niekto z K44 kto zacinal na zaciatku hry a stihol si povedzme za 3 mesiace vybudovat silnu poziciu zautocit na slabeho 2 tyzdnoveho hraca na K72, bude musiet k nemu jeho armada putovat snad niekolko tyzdnov. Preto sa mu to velmi neoplati.

V hre casto pocujete pojmy ako “rozvinute kontinenty”, mysli sa tym kontinenty v strede mapy, kde su najstarsi a najsilnejsi hraci. Alebo “prestahovat niekoho na okraj mapy” znamena zabrat jeho osadu. On potom dostane novu medzi novymi hracmi, cize na okraji obyvanej mapy.

za článek děkujeme uživateli Roderich

14 komentářů k článku “Mapa”

 1. Nicolka říká:

  ahoojky

 2. kotala říká:

  to Roderich: super popis.. hodim to jako clanek primo k mape s tvym autorstvim jestli nemas nic proti.. :-)

 3. LaKo říká:

  koukněte na tohle http://kmeny.spermik.info/svet4/mapa.html

 4. ANDREA říká:

  AHOJ

 5. Luky říká:

  Můžu si osvojit či vzít opuštěnou vesnici? dík předem za odpověď

 6. handa.lvice říká:

  Ahojky já jsem tam nová a nevím jak si postavit opevnění najde se nekdo kdo mi rad pomuze nebo spolu udelmae kmen jsemK42 jestli a no napite mi do posty jsem tam jako handa.lvice predem dik yza odpovedi

 7. martas996 říká:

  Jak se obsazuje vesnice? Dik za odpověď

 8. warpstorm říká:

  musíte mít *pánský dvůr* na něj potřebujete:
  Hlavní budova (Stupeň 20)
  Kovárna (Stupeň 20)
  Tržiště (Stupeň 10)
  a pak si udělejte *šlechtice* a můžete začít obsazovat.
  děkuji warpstorm.

 9. Saruman říká:

  Existuje nějaký skript, který by mi na základě souborů ke světu (třeba player.txt.gz a pod.) vygeneroval přehlednější mapu, když je předpokládám celý svět velký 1000*1000 čtverečků? Že bych třeba přehledněji viděl, který kmen má ohnisko na kterém kontinentě a tak?

 10. Teren říká:

  Čauky,lidi rád pomužu všem novým hráčům když my napišete na Rabbiter@email.cz.Děkuju rád pomužu.

 11. píčááák2 říká:

  Jak můžu zdemolovat vesnici??

 12. Miluju Anorexiji říká:

  Co mám udělat když na mě pořád útočí nějakej p*č*á* €-:

 13. Olda22 říká:

  Saruman říká:
  19. 11. 2009 v 11.36

  Existuje nějaký skript, který by mi na základě souborů ke světu (třeba player.txt.gz a pod.) vygeneroval přehlednější mapu, když je předpokládám celý svět velký 1000*1000 čtverečků? Že bych třeba přehledněji viděl, který kmen má ohnisko na kterém kontinentě a tak?

  ———————-

  http://map.k-io.com/

 14. Fero říká:

  Zautocis, znicis :)

Zanechte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.