Divoké Kmeny - online hra


Polemizujeme

Polemizujeme:

Divoké Kmeny vs. Travian

Byl jednou jeden den, ale houby, takhle začínají pohádky a myslím, že to o čem chci psát pohádka rozhodně není. Zprvu to tak vypadá nádherné dvě strategie a spousta boje chtivých příznivců, jen se rozhodnout, kterou z těchto nejznámějších On-line strategických her si vybrat. Ano přesně tak mluvím o skvělé hře Travian kde si lze vybrat ze tří různorodých národů a o Divokých Kmenech, kde hrajete pouze za jeden jedninný národ a hra je tudíš vyrovnanější.

Spousta lidí se hádá a tvrdí že ta jeho hra je lepší. Já osobně jsem zastánce toho, ať si každý on-line hráč zahraje obě a na závěr vše zpětně vyhodnotí. Nic jihého bych neporadil.. A tedy přikládám své hodnocení obou her:

DIVOKÉ KMENY game: Bohužel výběr, spíše nevýběr z různorodosti kmenů/národů zařazuje tuto hru spíše do rukou desetiletých dětí, které budou nadšené jednoduchostí a rychlostí hry samotné. Nenucenost být v kmeni (což sem na vlastní kůži poznal) trochu více tuto možnost degraduje a když jsem zjistil že stačí jen stavět tak jsem si podmanil celé okolí během chvíle, bez různých strategických úkonů a rozmyšlení. To vše jak už jsem jednou zmínil degraduje hru o nějaký ten věk níže, mě osobně to dosti vadí. Avšak kdo nechce u PC sedět 24hod denně a přemýělet a vymýšlet různé taktické mise jako u Travianu doporučuji spíše Divoké Kmeny.

TRAVIAN game: Dávám plus za výběr ze tří různorodých národů i jejich možností co za rozdílné věci dovedou a dokážou. Pomalejší a tudíš i méně hodnocený je start samotné hry, kde se zdá být velice zdlouhavé první dny, ale dá se to přežít a poté se hra rozjede naplno. Nutnost velké strategické myšlenky a řízení se kmenovými vůdci a vůbec být součásti nějakého kmene dávám jako nutnost. Mnoho mladších hráčů tvrdí že hra je příliš složita, podle mě je to hold jen tím uvažováním a tedy hru posouvá o kousek dál. Já tvrdím že Travian je více promyšlená a na větší myšlenkové úrovni. U mě vyhrává

Závěrem tedy pro mě TRAVIAN ale rozhodně nepohrdnu ani Divokými Kmeny.

postřehy autora “Kotala”

Polemizujeme:

Nástup On-Line her – Divoké Kmeny.cz

Kdo z nás dnes nehraje On-Line jakoby nežil. Přesně tak praví svět On-line Her. Nástup s jakým přišla On-Line hra Travian byl nevýdaný. Jeho vzestup a udržení se na špici byli a jsou vynikající, avšak s malým úpadkem přichází vzestup jiné další a možná silnější říše (někteří hráči určitě vznesou námitky) Divokých Kmenů (divokekmeny.cz). Zaznamenáváme vysoký nárust “závislých” hráčů na této skvělé On-Line strategické hře. Na jednu stranu jsme rádi, na druhou je nám líto že mnoho méně úspěšných On-line Her upadá do stínu této skvělé strategie. Je na čase se s tím vyrovnat a upadnout do říše Divokých Kmenů :-).

postřehy autora “Kotala”

Polemizujeme:

Úpadek světa aneb Travian úmírá

Tak podle mého soudě začíná úpadek světa Travianu. Dnes se rozbíhají další podobné servery hře Travian a mám dojem že Travian už mnoho lidí nehraje. Je to jen můj subjektivní dojem? Nebo je to tak že Travian upadá v zapomění? Klidně se vyjádřete v nějakém komentu někde na stránkách Travian-Help.cz . Já osobně jsem za to že bohužel ať chceme nebo ne tak Travian svět bojovníků římských, galských a germánských se pomalu, ale jistě vytrácí. Ikdyž je pravda že se stále otevírají nové servery, ale kde jsou ty zástupy lidí co to hráli? Dnes hrají již jen skalní příznivci a ti, co mají dostatek času u toho sedět celý den. Já osobně dnes dávám přednost Divokým Kmenů, ikdyž ledakterý zatvrzelý hráč Travianu by mohl namítat. Ale i tak Vám přeji hodně úspěchu a to jak ve hře Travian tak v ostatních On-Lineovkách.

postřehy autora “Kotala”

Polemizujeme:

On-Line hry aneb On-Line hra není jen hra

Copak si představíte pod pojmen On-Line? Dříve to byl počítač “připíchnutý” jakýmsi kabelem pomocí nějkého modemu k věci které se říká Internet. To bylo On-Line s !!!. Dnes slovo On-line snad nemá ani svůj pravý význam, všichni jsme on-line a to pořád a chceme hrát. Hry které se nazývají On-Line hry jako je zejména Travian a Divoké Kmeny lze hrát pouze za pomocí (dnes již snadno dostupného) jednoduchého prohlížeče jako Internet Explorer, FireFox či další. U většiny z nás se již nemusíte složitě připojivat abyste mohli hrát On-Line. Vetšina domácnosti má již ISDN linku nebo Pevné internetové připojení a snadnost hrát On-line Hru je více než zřejmá.

Prostě jste dostali počítač a první co uděláte je že budete hrát on-line hry :D. Tak jako všichni nic si nenalhávejte (dříve či později). Bohužel tyto on-line hry jsou také velice zrádné a mnozí znás se slabši povahou jim mohou propadnout. Ano je to tak On-Line Hry jsou ZÁVISLÁ činnost. Takže hrajte do sitosti ale vždy s resernou. S přáním hezkého dne přeji hodně výbojů a úspěchů.

postřehy autora “Kotala”

Poděkování:

Předběžně bych Vám chtěl všem popřát do nového roku všechny Kmenové úspěchy a taky samozřejmě ty normální běžně lidské úspěchy v životě. Dále bych chtěl poděkovat skupině Joe Bar Blues Street, která se tak dobře poslouchá při tvorbě a úpravě těchto stránek. (Je to Blues a Jazzík ale mlaďoši na to dřív či pozděj přijdou :-) ). Samozřejmě nemůžu zapomenout na poděkování mému hlavnímu Adminovi “CGTalk.cz” a taky musím pochválit sám sebe “CG-Graphic.com” jak jsem to vše skvěle zvládl :-) . A ještě sem málem zapoměl na náš druhý projekt který běží současně s tímto a to je Travian Help.

14 komentářů k článku “Polemizujeme”

 1. X3Dom říká:

  Hral sem Travian S4 spolu s nasi aliance jsme skoncili 2.
  Ted hraju DK ale ten je bez konce, zatim jsem 56. na S5.
  Ale presto oznaceni techto her jako „onlinovky“ mne pride divne.
  Pod vyrazem „onlinovka“ se my hned vybavi World of Warcraft (ano hral sem ho) nebo jina skutecna hra (Lineage,Conan,Lotr,Galaxies). Tohle klikani na odkazy my pride jako Webovka. Pisu to proto, ze vsichni rikate onlinovky ale vlastne jste podle mne zadnou nikdy nehrali. Samozrejmne pro WoW atd existuje MMORPG ale to nikdo nepouziva jinde nez na obalech a recenzich…

 2. kotala říká:

  presne jak rikas pro WoW spravne patri nazev MMORPG a pro tyto hry jako DK TR IKariam atd.. tak neni specificky nazev.. taky bych se mozna priklanel k „webove“ hre..

 3. eror říká:

  no a prave preto som na „webowej“ hre DK zrusil ucet takmer z milionom a pol bodou…. MMOROPG ako WoW, Silkroad, Cabal maju ovela vecsi zmyslel preco to hrat… aj ked aj pri niektorych MMORPG hrach neni ziaden koniec… kazdy dosiahne maximalny lvl a moze hrat odznova ale vo WEBOVKACH prevladaju texty a v niektorych aj obrazky pricom v MMORPG najviac ta grafika a efekty…

 4. kotala říká:

  Ono, hodne lidi, treba napriklad jako ja na hry jako WoW nema absolutne cas… musim rict ze me osobne vyhovuje spise ta danna Webova strategie jako Travian, DK atd.. pricemz to vlastne hraju porad ale ve skutecnosti ne. Nevim jak to vysvetlit ale nejlepe tak ze sedim v praci za PC a obcas tam neco odklikam a hra jede dal.. u MMORPG bych to musel hrat od zacatku mnohem aktivneji.. Jsou hraci kteri nedají na online „webovky“ dopustit a to same jsou i hraci MMORPG.. hold jsou to dva rozdilne svety :-)

 5. Dan říká:

  myslím, že je hodně složité srovnávat obě on-line hry.
  jeden podstatný rozdíl tam je:
  pokud do travianu nevrážíš prachy, jsi v o mnoho větší nevýhodě, než v divokých kmenech.

 6. Hrdly říká:

  zdravim,
  webovkam se jinak rika „browser games“ neboli hry přes prohlížeč :)

  rozdíl mezi DK a travianem je i ten,že u travianu sedí kupa lidí u dual accountu skoro non stop 24h denně takže pokud nesedíš s nima tak nemáš šanci.. za to u DK to není tak napjaté – aspoň ne prvních pár měsíců..

 7. kapi50 říká:

  Dobrý PS:nevíte proč nejde dk????

 8. MAGNUS 1 říká:

  PROČ NEJDOU KMENY NEVÍTE

 9. MAGNUS 1 říká:

  PROSÍM POMOZTE DVA DNY UŽ SE NEMUŽEM PŘIPOJIT DÍKY

 10. Iscar říká:

  Mě taky nejeli včera 27.1 a nejedou ani dnes 28.1.2010 a nevím proč.

 11. Iscar říká:

  Mě taky nejeli včera 27.1 a nejedou ani dnes 28.1.2010 a nevím proč.Hraji na světě 15.

 12. kapi50 říká:

  Jo aj mne sa to stalo a už mi idú…. zeptám sa na to supporta

 13. morduchaj říká:

  Dobrý den…
  Před několika lety,když jsem začínal hrát,našel jsem v celklu dobrý odkaz na stránku s reporty z útoků.
  Nyní však tato stránka funguje jen napůl,pouze ukazuje mé ztráty vojska,surovin atd…ale protivníkovi ztráty zveřejněny nejsou…
  Znáte prosím někdo nějaký jiný odkaz na funční stránku,podobnou této?
  Děkuji…

  [url]http://tribalwar-parser.net/cz/raport.php?id=ca676adc7[/url]

 14. Tenisakb říká:

  Doporučuji hru Rivalové.cz ne že by se mi divoké kmeny nějak nelíbila… ale není špatné hrát více her :)

Zanechte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.